Bu haber :20/03/2020 18:46 Tarihinde Eklendi 1566 Kez Okundu

Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından Alınan Tedbirlere İlişkin Duyuru

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan tedbirler doğrultusunda Covid-19 (Corona Virüsü) ile etkin mücadele sağlanması amacıyla Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından;

Vatandaşlarımıza verilen nüfus kayıt örneği belgesi, yerleşim yeri ve diğer adres belgesi, protokol belgesi gibi belgelerin bürokrasinin azaltılması amacıyla elektronik ortama taşınarak hızlı ve güvenilir bir şekilde e-Devlet kapısı üzerinden alınması sağlanmıştır.

18.03.2020 tarihinden itibaren zorunlu ve acil haller dışında T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi /Ehliyet Müracaatları randevusuz olarak kesinlikle alınmayacaktır. Nüfus Kayıt örneği, yerleşim yeri belgesine İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler doğrultusunda e-Devlet kapısı üzerinden temin edilebilen belge talepleri, zorunlu haller dışında Nüfus Müdürlüklerince karşılanmayacaktır.
E-devlet şifresi ile güvenli kimlik doğrulama araçlarını kullanarak https://vatandas.nvi.gov.tr/AdresBeyan/VatandasLogin ve www.türkiye.gov.tr/ adreslerinden; nüfus kayıt örneği ve/veya yerleşim yeri ve diğer adres belgesinin sorgulanmasının yapılabilmesi, üretilen belgelerin fiziki veya elektronik ortamda ilgili mercilere verilebilmesi mümkün hale gelmiştir.
Ayrıca e-Devlet kapısı üzerinden geçici kimlik belgesi sorgulama ve doğrulama hizmeti de verilebilmektedir.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.