21-11-2018 Ali Efe

Atatürk’ün yakın çevresinde bulunabilen yazarlardan Yakup Kadri Karaosmanoğlu.

 

Bu yazardan alınan bir alıntıya göre :  Fransa’da üç defa başbakanlık, üç defa meclis başkanlığı yapan ve uluslar arası barış ödülüne layık görülmüş, ünlü bir batılı 1933 yılında şu açıklamayı yapmıştır :

 

            Çekinmeden söyleyebilirim ki, Mustafa Kemal’e  SEKRETER OLMAK İSTERDİM. Her akşam  O’nun sofrasında oturmak isterdim. O’nun düşüncelerinden beslenmek isterdim. O sofra sohbetlerinde yeniden bir üniversite daha bitirmiş olurdum.

 

            Tüm Atatürk’çüleri tenzih ederim. Benim ülkemde öyle bir insanlar var ki, elinde balta Atatürk heykeline vurmak istemekte, kurtuluş savaşını Yunalılar kazansa idi daha iyi olurdu düşüncesinde olduğunu söylemekte, hilafeti kaldırdı diye sızıklanmakta, Osmanlılar çok iyi idi onları ortadan kaldırdı demekte ve kur’anı ortadan kaldırarak dinimizi yol etti diye düşünmekte ve bu tür insanlarla görüşerek sözde durumlarını korumaya çalışmaktadırlar.

 

1-Bir Fransız kaç tane üniversite bitiriyor, devlet ve hükümet yönetiyor. Kendisi gibi olanlarla yıllarca ilişkiler kuruyor ve artıb kocaman bir kariyer sahibi oluyor. Ve bu adam diyor k, Ben Atatürk’e  sekreter olmak isredim, onun sofra sohbetlerinden yeniden bir ünüversite daha bitirmiş olurdum.

 

2-Sen Atatürk’ün herkeline saldırmakla gerçek Atatürk’çüleri daha iyi hazırlamış olmaktasın. Her sene Anıtkabirdeki insan sayısının artarak meydana gelen milyonların ne demek olduğunu anlıyamıyor musun ? Sen damarında Türk kanı taşıyan ve Müslüman bir ulusun, (değil Yunan,) hiçbir kimsenin esareti altına girmayeceğini anlaayadın ise, yazıklar olsun sana ! Dünyanın en şerefli bir ulusu adı olan TÜRK adı dururken Türklerin kurduğu bir devlete Osman adını koyanlardan bu ismi Atatürk yerine koymuştur. Daha iyi bulmuyormusun ? Osmanlıları yıkan ümmetten millete geçememek olmuştur. Güzel dinimizin yüceliği ortada iken kendilerine çıkarlar sağlayan tekke ve zaviyeleri  ortadan kaldırarak dinimizi kurtarmıştır. Yüce dinimiz ehliyetsiz imam ve hocaların eşinde kalınca, bu yüce dinimizi Atatürk kurtarmıştır.

 

Bu çok önemli bir alıntı ile gerçekleri ortaya çıkarmak için bir nebze hizmet edebilmişsem ne mutlu bana. Saygılarımla.

 


Bu yazı 4007 defa okunmuştur.Ali Efe Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.