18-04-2018 Ali Efe

2000 TARİHİNDE YAZMIŞ OLDUĞU ATATÜRK ADLI KİTABINDA

                              DİYOR Kİ :

Babasının görevinden dolayı Türkiye’de doğmuştur. Öğrenim ve yetişmesini İngiltere’de tamamlamıştır. Atatürk hakkında bir kitap yazmak için, tekrar Türkiye!ye gelip, 5 yıl çalışmış ve  ( belgesi olmayan hiçbir şeyi yazmadım ) demektedir. Türkiye’de o zamanki savaş alanlarını gezip incelediğini, resmi ve özel tüm belgelerin gözden geçirmek suretiyle gerçeğe en yakın olduğunu söylemektedir. D e v a m l a :

Atatürk, Osmanlı sultanı II. Abdülhamit zamanında yetişmiştir. Bu zaman Osmanlıların istbdat devridir. Basın susturulmuştur. Türk olmayanlara devletin hiçbir şey yapamadığı bir devirdir. Devlet devamlı toprak kaybetmektedir. Devlet çok borçlanmışıtr. Tüm ulus anlamı olmayan bir şekilde ( çok yaşa padişahım diye bağırtılmaktadır ) İç ve dış siyaset hakkında yazı, makale ve kitap yazmak isteyenler hemen sürgüne gönderiliyordu. Namık Kemal ve Ziya Gökalp gibi insanlar topluma bir şey veremiyorlardı. İşte Atatürk böyle bir zamanda yetişmiştir. Bunları sonucu olarak en yüksek vatan sevgisi ile yetişmiştir.

Çağımızın en büyük ulus yaratıcısı olmuştur.

Bir ulusu en kısa zamanda ayağa kaldırarak, hürriyetine kavuşturmuştur.

Atatürk, tek bir insanın neler yapabileceğinin gösteren 20, inci y.y. olağan üstü lideri olmuştur.

1911 yılından 1923  yılına kadar ( Bulgaristan askeri ateşesi olduğu hariç ) 12 yıl savaş içinde bulunmuş, savaşlar yönetmiş ve başarılar kazanmıştır.

Çanakkale savaşları dolayısıyla, devletlerarası ün kazanmıştır.

Yukarıda ki bu sözler, bizim ulusumuzun hiçbir zaman 

dostu olmayan bir ulusun yazarıdır. Atatürk hakkında neler yazdığını okumaktayız. Bizim yurdumuzda Atatürk’ü beyenmeyenlerin acaba sebebi nedir kim biliyorsa söylesin !...


Bu yazı 7753 defa okunmuştur.Ali Efe Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.