02-11-2018 Ali Efe

Bir bayrağımız var ki, eşi dünyada yok. Bu bayrak için Bu bayrak için nutuklar, şiirler, şarkılar daha nice yazılar yazılmıştır. Bu bayrak için savaşlar yapılmışttır. Bu bayrak, siyasilern en büyük materyali olkmaktadır. Bayrak için söylenecek çok söz mevcuttur.

            Her konunun bir kanunu vardır. Öyle ise  bayrağın da bir kanunu olması gerek. Evet byrağın da bir kanunu var. Bu kanun 2893 sayılıdır. Bu kanunda ne aranırsa vardır.

            Arif Nihat Asya bayrak şiirini taçlandırmıştır. Bu şiir insana  heyecan vermektedir. Esasen bayrağın nasıldoğduğu efsanesi daha heyecan vericidir. Her neyse gelelim sadede :

            Tasvir etmeye çalıştığımız bu muhteşem bayrağımızı nerelerde görmekteyiz. Bir balkon veya bir pencereye asılmış, fakat aradan kaç yıl geçtmiş ise, rengi solmuş, yıpranmış, boynu bükük biz insanlardan beni değiştirin diye meded bekliyor.

            Bir kamyonun kaportasına yağlı boya ile hiç te aslına uymayan ve benzemeyen sadece kırmızı desen ve ay yıuldızı ile bayrağımıza benzeyen şeklde de görmekteyiz. Yavut başka bir motorlu vasıtaanın arka camına güneşlik amacı ile de örtüldüğü görülüyor.

            O kadar çok yerde görülmektedir ki, bunların hepsi de uygun değillerdir.

            Bayrağımızın uydun olması ve yerinde olması için bunun kanunu var.

            81 milyon insandan bunun kanunuu uygulayacak hiç kimse yok mju acaba ????????

            Bayrağızın korunmasına hangi makam bakıyorsa, hemen ve derhal dünyanın en muhteşem bayrağı olan TÜRK BAYRAĞININ KANUNUNU UYGULAMA GEÇMESİNİ BEKLERİZ.


Bu yazı 4305 defa okunmuştur.Ali Efe Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.