28-12-2016 Melodi Ünlü

Son dönemlerde ülkemizde birçok siyasi, ekonomik ve sosyal olaylar baş göstermekte. Bu olaylar milletimizi psikolojik ve bedensel açıdan ziyadesiyle yoruyor. Zor dönemlerden geçtiğimiz aşikar fakat zaman birlik zamanıdır. İnsanlarımızın birbirini anlama zamanıdır. Her gün böylesi kötü haberler ruh sağlığımızı etkilemekte. Üzücü olan ise milli birlik ve beraberliğimiz gerek dış gerekse iç kuvvetler tarafından kurcalanıyor. 
Dünyada yalnız kalmamızın yanı sıra kendi içimizde de 'ötekileşiyoruz'. Kaygılanmaktan, sorunlara çözüm aramakta pasif kalıyoruz. Sesi duyulmaz, kirli ağlar ören kaygı örümceğinin. Böyle bir zamanda halkımızın çözüm odaklı düşünmesi ve milliyetçi bir zihniyetin hakim olduğu bir bütün haline gelmesi gerekmekte. Velev ki kardeşçe yaşamayı öğrenmemiz lazım. Milletçe yaşadığımız bu yıkıcı dönemlerde, her sabah içimizde bir korku ile uyanmak, her gün hürriyetimizi kısıtlayarak korkarak hareket etmek Türk halkının kaderi yahut geleceği değildir. 
Yaşanan bu üzücü olaylardan dolayı büyük bir hüzün duyuyor ve el ele bu acı günleri de atlatabileceğimize inanıyorum. Kadim milletim, cesareti ve yürekliliği sayesinde her zorluğun üstesinden gelecektir. 
Aciz ve korkak insanlar, herhangi bir felaket karşısında milletin de hareketsizliğe sürüklenmesini ve bir kenara çekilip kalmasına yol açarlar. Biz ki damarlarında böyle asil kanlar taşıyan soylu bir millet, o aciz insanlara fırsat vermeyeceğiz. Ey Türk milleti! Muhtaç olduğun kudret, damarlarında akan asil kanda mevcuttur. Hürriyetimizi sonuna kadar koruyacağız. Özgürlüğümüz elimizdeki en değerli mücevherdir. Onu korumaya muktedir olacağız. Cumhuriyet'i kuran başta Atatürk olmak üzere, pek değerli ecdadımızın bize armağan ettiği değerlere sonuna kadar sahip çıkacağız.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine...


Bu yazı 3947 defa okunmuştur.Melodi Ünlü Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Sadri Artunç Caddesi Trafiğe Kapatılsın Mı?

Evet
Hayır
Kararsızım