02-06-2017 Melodi Ünlü

Ne çabuk geçti anlayamadan 4 yıllık lise hayatımın sonuna geldim. Bu süreç içerisinde iki lise, yüzlerce öğrenci ve birbirinden değerli birçok öğretmen gördüm. Fakat şüphesiz ki lise hayatımın ve okulumun bana kattığı en güzel şey staj işletmem olan Safranbolu Ekspres Gazetesi’dir.

Burada 9 ay geçirdim, sayısız anı biriktirdim, çok kıymetli insanlarla görüştüm. Başta gazetemizin yazı işleri müdürü ve patronum Serap Karaoğlu olmak üzere; muhabir ve sayfa yönetmenimiz Ersin Turan, teknik sorumlu Mustafa Yavuz ve köşe yazarlarımızdan Aytekin Kuş’a beraber çalıştığımız süre zarfında her anlamda bana destekleri, birer abi-abla oldukları ve onlardan öğrendiğim her şey için çok teşekkür ederim. Gazetemizin çekirdek ailesi, iyi ki sizin gibi güzel insanları yakından tanıdım. Hafızamdaki en güzel lise hatıram daima sizlerle geçirdiğim günlerim kalacak…

Lise başlayana kadar hiç ulaşamayacağınız bir zirve gibi gelir, başladığında pekte hayallerinizdeki gibi olmadığını anlarsınız ve özellikle asla bitmek bilmez! Ama bittiğinde geride bıraktığınız günlere şöyle bir dönüp bakarsanız eteğinizde biriken sizi geliştiren binlerce olay ve kişi görebilirsiniz. Bitene kadar ‘bitse de kurtulsak’ diye bekleyip sonuna geldiğinizde ayrılmak istemeyeceğiniz tek yer lise olabilir. Ve genelde gidenler hep geri dönmek ister… Bu yaşıma kadar en olgunca gözlemleyebildiğim dönemim lise dönemiydi ve bu dönemde birçok hata yaptım, sevgili küçüklerim sesim sizlere ulaşırsa kulak verin bu söylediklerime ve ‘hatalarınızdan asla kaçmayın’. Çünkü hata yapmak sizin doğruyla yanlışı ayırt etmenizi sağlar, hatalarınızdan ders alın ve ilerde en çok özleyeceğiniz günleri elinizden geldiğince verimli değerlendirmeye çalışın. Benim kadar şanslı olursanız okulunuzun size kattığı şey yalnızca eğitim olmayacaktır. Okullarıma da saygılarımla, sağlık diliyorum. Sevgi ve selametle!


Bu yazı 2593 defa okunmuştur.Melodi Ünlü Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Sadri Artunç Caddesi Trafiğe Kapatılsın Mı?

Evet
Hayır
Kararsızım