05-06-2017 Ömer Erdem

Şu bidon kafalı olmak diyorum, gerçekten zor iş. Dünya gerçeklerini görmezden gelebileceksin, yaratılışın temellerini oluşturan matematik, fizik, kimya ve tüm bilimleri fark etmeyecek kadar andaval olacaksın, zor iş yani.

            Kırk yıllık arkadaşın sinirli bir anında yanılıp sana salak dese, onca yıl yediğin içtiğin ayrı gitmeyen arkadaşına siddin sene dargın durursunda, seni her gün her an kekleyen, salak yerine koyanlara gıkın çıkmaz.

            Parasını Alman’dan borç alır, inşaatını Japon’a yaptırır geçer karşına boğaza köprü yaptık der, gıkın çıkmaz birde alkışlarsın. Parayı Alman ve Japon kazanır,  borcu sen ödersin. Şimdi sana bidon kafa desem kızarsın. Ne yani yalan mı?

            Sen matematikten fizikten, geometriden çakmadığın için boğazın iki yakasını birleştirecek köprü için kullanılacak binlerce ton çeliğin nasıl yerleşeceğini hesaplayamazsın, çünkü bidon kafana sığmaz. İyisi mi sen kızlarla kaç yaşından itibaren evlenilir o işlerle uğraş. Ne yani bidon kafa değilmisin?

            Hani şu Rio festivali diye bir festivalin yapıldığı bir ülke var,hani televizyonda bronz heykeller gibi kızları ağzın açık seyrediyorsun ya, işte onların ülkesi Brezilya. On yıl öncesine kadar et ithal ediyordu şimdilerde dünyanın en büyük et üreticileri arasında. Sekiz yüz bin kilometrekarelik bir ülken var, üç beş et ithalatçısı köşe olacak diye, vatandaşları et yiyemiyor, bulamıyor. Ne yani bidon kafalı değil misin?

            Tavuklarını kendi ellerinle kuyulara gömdün, canlı canlı yaktın. Şimdi organik yumurta, organik tavuk diye çarşı pazar dört dönüyorsun. Ne yani bidon kafalı değilmisin?

            Yıllardır mutlu azınlık vur patlasın çal oynasın yaşarken, ülke haftada bir buçuk milyar dolar faiz öderken emekli maaşına zam gelecek diye daha çok beklersin. Ödleğin biri olduğundan da sesini çıkaramaz buna da şükür, hamd olsun deyip kıçının üstüne oturursun. Ne yani bidon kafa değilmisin?

            Mahalle kahvesinde sabahtan akşama kadar oynadığın okeyde bir arkadaşın yanlış taş alsa hop! Hop! taş çalmayalım diye kahveyi ayağa kaldırırısın. Fabrikalarını, barajlarını, bankalarını, madenlerini, Ülkenin yarsını çalarlar gıkın çıkmaz, çünkü maçan yemez. Ne yani bidon kafa değil misin?

            Günde kırk defa İsrail’e söversin, yediğin cacığın hıyarı İsrail’den. Niye hıyarlık yapıyorsun. Ne yani bidon kafa değil misin?

            Gavur dediklerin çocuklarına, matematik, fizik, kimya, biyoloji, sanat bilim öğretirken, sen fakirliği def edecek dua öğretiyorsun, çalışmadan terlemeden, fakirlik yok olur mu? Salağın önde gideni, bidon kafanın daniskası değil misin?

            Bu bidon kafalılar yüzyıllardır bu millete musallat olmuş kan emicilerdir, asalaktırlar, çalışan vergi ödeyen namuslu insanların oluşturduğu devlet hazinesinden geçinirler, politikacının, güçlünün kıçını neresini bulursa yalarlar. İşgalci ordulardan, veba salgınlarından, sekiz şiddetindeki depremlerden daha tehlikelidirler.Yığın yığın öbek öbektirler.Dikkat edin çocuklarınıza musallat olmasınlar.


Bu yazı 5154 defa okunmuştur.Ömer Erdem Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.