Site En Üstü 728x90 - 970x90

Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

06-02-2019 Recai DEMİRSÖZ

Ülkemizde, dört beş yılda bir seçim oluyor. Bu seçimler, Cumhurbaşkanlığı, Milletvekili ve Belediye Başkanlı, aynı zamanda muhtarları kapsayan yerel seçimler. her nedense ülke seçim arifesine girdiği an, her şeyin düzeleceği umudu var oluyor insanların belleğinde... Hani bir zamanlar bir sözcük vardı 'Kim Tınlar Yalova Kaymakamını'diye. Yalova'nın il olması ile birlikte, bu sözcükte ortadan kalktı.

Artık görsel haberler var diye fazla gazete okumuyoruz. Okusak da, ülkemiz de okunan gazetelerin sayısı belkide bir kaç milyonu bulmuyor. Bir zamanlar 4 milyon filan dense de bu sayı çoktan aşığılar düştü. Birde okuduklarımızın gerçekten doğru olup olmadığı kaygısı var. Gazeteci yazmış, ama gerçekten doğrumu?

Akşam evlerimize çekildiğimizde, haber bültenlerini açıyoruz. İlkönce, yaşantımızı devam ettirmek için yediklerimiz içtiklerimiz geçiyor ekrandan; Efendim sivri biber rekor kırdı. Artık sarımsak tane ile satılıyor... Falan filanlar... Yaşamın akışını belirlerken. Biranda durum değişiyor. Adana'da bir baba uyurken kızını yatakta av tüfeği ile vurdu. İstanbul'da sokak çatışması oldu. Sürekli kanal geziyorsun, ama nafile... Ters Yüz Olmuş Yaşam Biçimi seni her yerde karşılıyor. İster istemez içerin kararıyor. Hemen bir belgesel kanalı buluyorsun. Bu kez dünyanın en geri kalmış bir bölgesini gösteriyor beyaz cam, insanlar yaşama tutunbilmek için, zorlukların içinde kıvranıyor. Öte yandan, gelişmiş ülkeler sırf silaha milyarlarca domlar bütçe ayırıp, harıl harıl silah üretiyor.

Hayvanlarda yaşama tutunmak için varolan inanlımaz içgödünün yerini, insanlarda akıl alsa da, insanoğlu bir türlü uygarlık denilen olguyu, halen tepelemekle meşgul... Dolasıyla insanoğlu ne geleceği var edebiliyor, ne de geleceğe dair umutlarını... Yıkık dökük yapılan işler, çok şeymiş gibi insanlara sunulurken, yazımın başında da belirttiğim gibi, beş bilemedin dört yılda yapılan seçimler, belki birileri için umut olsada, büyük çoğunluk mutsuzluğu yaşamaktadır. Kısaca yaşam sürekli Ters Yüz olarak aksetmektedir insanlara..!


Bu yazı 4210 defa okunmuştur.Recai DEMİRSÖZ Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.