27-09-2018 Serap Karaoğlu

Safranbolu’nun yeni gelişen mahallesi Göztepe....

İlçe otogarının hemen arka tarafı Göztepe Mahallesi...

Özellikle son 5 yılda adeta bir kent oluştu burada.

İnşaat sektörünün sıkıntılı olduğu bu günlerde artık yap-sat  çılarda temkinli. Çoğu işlerini ağırdan alıp demir ve inşaat malzemelerinin tutarsız fiyatlarından korkuyor.

Göztepe Mahallesinde sıkıntı yok ama...

Tekelleşmiş bir konut satışı var buralarda. Yani bir inşaat firması bu alandaki yerleri önceden zapt etmiş. Önceden dediğim zaman dilimi de çok manidar aslında.

Göztepe ondan soruluyor. 

Barış Mahallesi ve Göztepe deyince benim sinirim bozuluyor. Üç yıldır yürüttüğüm Belediye Meclisi İmar Komisyonu üyeliği görevimde o kadar çok bu bölgede yapılan itirazlar, mahkemeye verilen dava sonucunda planların iptali, imar değişiklikleri, 18. madde uygulamaları gördüm ki... arsa savaşı yaşanan bu mahallenin bu sıkıntıları varken inşaat ruhsatlarının bu gelişmelere gözü kapatılıp verilmesine de şahit oldum.

Bir imar komisyonu sırasında bir söz söylenmişti aklıma geldi şimdi sizinle de paylaşayım; "İmar kanununun imanı yok". Bu yaşananları gördükçe bu sözün ne anlama geldiğini de algıladım. 

Mahallede yangın çıkmış, ama sakına inşaat firmasının evlerine sıçramasın, bu kadar çok konut yapılmazsa para nasıl kazanacak değil mi?

Ünlü şarkıcı Berkant’ın "SAMANYOLU" şarkısında dediği gibi; 

"Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek,  dudaklarımdan yıllarca düşmeyecek." 


Bu yazı 2616 defa okunmuştur.Serap Karaoğlu Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Sadri Artunç Caddesi Trafiğe Kapatılsın Mı?

Evet
Hayır
Kararsızım