17-11-2018 Serap Karaoğlu

Safranbolu’da yerel seçim heyecanını yaşadığımız şu günlerde belediye başkanlığı için aday adayı olanlar gazetemizi ziyaret ederek Safranbolu’ya hizmet etmek için ne gibi projeler düşündüklerini bizlerle paylaşıyor. Her seçim döneminde adaylıkları kesinleşenler bu projelerini adaylık broşürlerinde anlatırlar. İlçede 15 yıldır yayın hayatına devam eden gazetemiz arşivlerine baktığımda hemen hemen her adayın aynı projelerle yola çıktığımı gördüm. Seçimlerde halka vaat ettiklerini yapan kaç başkan vardır bunun da istatistiğini yapmak gerekir diye düşünüyorum. Bizim millet olarak hafızamız zayıftır, çabuk unuturuz.

Belediye başkanları aday adayları içersinde birde marka şehirler uzmanı diye kendini tanıtan bir aday adayımız var. Devlet memurluğunda istifa edip Safranbolu belediye başkanlığına talip olmuş kendisi… Hayırlı Uğurlu olsun!..

Adaylık başvurusunu basından takip ettik merak ta ettim. Marka şehir uzmanlığı nasıl oluyormuş diye… madem bu marka şehirlerin uzmanı varmış ta bu güne kadar Safranbolu’ya gelip burada bir projede ismini duymamışız!.. Şahsen ben duymadım duyan varsa söylesin…

Bu şehirde belediye başkanı olmak isteyen herkes bu şehri tanımalı, bir zamanlar olduğu gibi Kıranköydeki projeleriniz nedir diye sorduğunuzda “Köylerle ilgili projem yok” cevabını vermemeli!..

Hangi partiden olursa olsun, kendi içimizden biri bu önemli görevi yapmalıdır. Bir kentin belediye başkanı o kentin geleceğini şekillendirir. Nasıl çocuğumuzu emanet ettiğimiz öğretmeni titizliklikle seçiyorsak, yaşadığımız yeri emanet edeceğimiz insanı da aynı titizlikle seçmeliyiz. Halkın seçim sandığına attığı zarfın içindeki isim öylesine önemli bir karar ki 5 yılınızı teslim ediyorsunuz!...

O koltuğun halkın emaneti olduğunu bilen, kendi çıkarlarını değil, şehrin çıkarlarını önemseyen, önümüzdeki seçimlere göre değil, kentin geleceğine göre hizmet eden belediye başkanı nasip etsin Safranbolumuza..

“Sen ne Güzel Şehirsin SAFRANBOLU

Sokakların Tarih Dolu” 


Bu yazı 2656 defa okunmuştur.Serap Karaoğlu Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.