03-03-2017 Yılmaz SAVAŞ

Yaşanacak kadar güzel, korunacak kadar Asil S.bolumuza (dünya Miras Şehrimize) yapılan ve yapılacak olan her türlü hizmet ve aslına uygun güzellikler yakışıyor. Yeter ki güzel projeler yapılsın o projeler beyenilerek karar verilip uygulamaya alınsın. Bu projede onlardan birisi S.bolu belediyemizi mühendis ve teknik elemanların Akcasu Deresi islah projesi Bakka yetkilileri tarafından inceleme ve değerlendirmeye alınıyor. Bu proje içerisinde birincilik kazanıyor. Ve Dünya Miras Şehrimizin Akçasu Mahallesine 950 bin tl hibe yardımı ile hayata geçirilmek üzere onaylanıyor. Bu proje yi slaytdan izledim.Akçasu sakinleriyle mahallesinde duyarlı bir vatandaş ve yerel gazetem köşe yazarı olarak çok beğendim. Sözel olarak da Belediye baş Nejdet Bey konusunu detaylı olarak anlattı. Bürokratları ve projeyi yapan Mühendis ve teknik elemanlarıda oradaydı. Projenin kabülünden sonra bürokrasi çalışmasına hız verdiği için kendisine 46 bin nüfusunun duyarlı ve S.boluyu seven kişiler adına teşekkür ederim. Bu güzel projeyi yapan, kararını alan , altına imza koyan Belediyemize destek veren güzel sanatlar fakültesi hocalarımıza ayrıca çok teşekkür ediyorum.81 proje içerisinde 1. Seçilmesi ayrı bir onur ve gurur meselesi. Safranbolu sevdalılarında ayrınca çok sevindirmiştir. Bahane bulanlar beğenmiyenler bundan iyisi için yarışmaya girebilirler. Akçasu mahallesi ara ara restorasyon yapılan konaklar her geçen yıl güzelleşiyor. Bu projenin ilk etabı daha da güzelleştireceğine inanıyorum.

2. etabının hayata geçmesi mahalle halkına ve orada turizimcilik yapan konak sakinlerine bağlı ne kadar koruyucu ve temiz tutulması yardımcı olurlarsa Belediyemiz 2. Etabı hizmete sunacağına inanıyorum. Güzel koruyalım ve temiz tutalımki halk olarak bizde hem dünya hem insanlarından hemde projeyi yapanlardan ve uygulayanlardan teşekkür alalım. Ne derseniz kısada olsa güzel bir gezi ve yürüyüş parkuru olacak daha güzellikleriyle buluşmak üzere tekrar Belediye Başkanı teknik elemanlarına meclis üyelerimize saygılarımızı sunuyoruz. Güzel olan her hizmet Miras Şehrimize yakışıyor.

NOT: Akçasu Camisinin altından çıkan kaynak suyun yaz kış projenin ortasından aslına uygun olarak akması 800 yıllık maziyi canlı tutacaktır. Su sesi ve görüntüsü insanlara hoş gelecektir. Tekrar hatırlıyorum.


Bu yazı 6775 defa okunmuştur.Yılmaz SAVAŞ Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Sadri Artunç Caddesi Trafiğe Kapatılsın Mı?

Evet
Hayır
Kararsızım