24-03-2017 Yılmaz SAVAŞ

DİZİ-DAR, GÖNLÜ-ZENGİN, UFKU GENİŞ, ŞEFİK BEY 

Kendisine Mevlam sağlıklı ömürle nice yıllara diyorum ve Dünya Miras Şehrimize ve yöremize nice hizmetler, yatırımlar, gerçekleştirmeyi nasip eylesin.

İş adamlığı böyle olur. İşte her çapta ve dalda Ekonomik güç nefse değil, gönüle , göze akla yansımalı ki . Saygı, sevgi takdiri. Duyarlı halk versin. Yetki yöneticilerde yanında versin. Yaşı 75 üzerinde ama gönlü, aktivitesi 25-35 yaş arası

 _Helal olsun Şefik abi sana_

14.03.2017 Akşam saat sekiz de Şehirlerin Anıları gecesinde güzel bir söyleşi oldu. Hazırlayan Vakıf yöneticilerine teşekkür eder devamını dilerim. Sayın Başkanımıza ve A takımına Saygılarımla.

Şefik beyin Şehrimize yakışan 3 güzelliği açıklarken gözleri çakmak, çakmak gülüyordu. Katılımcılar alkışlıyordu. Zengin olmak başka şey sılasını ve şehrini sevmek unutulmamak başka şey. Tümülüs açılacak, Tünel açılacak, dolmuş, uçaklar, havaalanı -eğitim pisti yapımını üstlenerek açılacak. Bu güzelliklere Rektörümüz Polat Hocamız Kardemir Mutullah Amcamız, Milletvekillerimiz, Yerel Yöneticilerimiz bütün yasal prosedürleri en kısa zamanda önünü açarak yardımcı olmalı

Sermaye kasadan, cepten gönüle nefisten akla inmeli diye düşünüyorum.

Öyleki S.bolu Ticaret Sanayi Odası, Turizm Kültür Derneği Miras Kentinden birer konak alıp restore ettirerek vakfa hibe ederek yaşamasına katkıda bulunmalı; veya buna gücü yeten varsayımlarımızda değişik kalıcı menkül ve gayri menkul hibelerde bulunmalı. Vakfımızın güçlenmesinde katkıda bulunmalı. Savaş sen bu yazıları niye yazıyorsun. Birileri çıkar uğruna yazıyor gibi düşünebilir. Ancak ben gönülden yazıyorum. İçimden geldği gibi ne sayın başkanımızın S.bolu sevdalısnın övgüye iihtiyacı var , nede benim Aferine ihtiyacım var. Marifet iltifata tabidir. Hiçbir ihtiyacı olmayan yerel bir yazarın S.bolu adına bu iltifatı yakışır diye düşünüyorum.Sayın Başkan ve A takımına duyarlı halk adına saygılarımı sunuyorum.

Sayın yazar dostlarıma sizlerde yazın diyorum. Ben yazmaya devam edeceğim. Yaşanacak kadar güzel ,korunacak kadar Asil S.bolumda. 


Bu yazı 6663 defa okunmuştur.



Yılmaz SAVAŞ Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Sadri Artunç Caddesi Trafiğe Kapatılsın Mı?

Evet
Hayır
Kararsızım