01-09-2014 Yılmaz SAVAŞ

“Üretmeyenin hangi sektörde olursa olsun tüketmeye ve israfa hakkı yoktur” deyiminden yola çıkarak 8-10 yıldır Safranbolu ilçe tarım müdürlüğü ve ekibi yok olmaya yüz tutan yöremizin ve Safranbolu’muzun üç ünlüsünü yeniden canlandırarak bölgede ulusalda yerine göre turizm yoluyla dünyaya entekre ettiler. Bunlar safran çavuşumuzu maniye ve diğer çalışmaları bu projeyi hazırlayan hayata geçiren müdürü Çetin Ayvalı, ziraat müdürü Çağlar Kaya, ziraat müdürü Elif Çetin, ziraat müdürü A.Ulaş Kandemir’e duyarlı üreticilerle diyaloga girerek ilgili kurum ve kuruluşların maddi ve manevi destekleriyle hayata geçirmişlerdir. Emeği geçen her bireye üreticiler adına saygılarımı sunuyorum. Başarılarının devamını dilerim. Hayatımız boyunca bizleri toprak doyuracak, sonunda da naciz vücudumuzu toprak koruyacaktır. Toprağa sevdalı olmak hep insanlığın menfaatine olmuştur.
11.12.2014 Perşembe günü safrantatın yeni ve güzel tesislerinde yaklaşık 125 kişilik üretici muhtarlar, S.T.K başkan ve yöneticileri il ve ilçe bürokratları genelde tanıdık simalar birlikte zengin menülü güzel bir ortamda kahvaltı ziyafeti ikramı yapıldı. Yaklaşık 1 saat sonra 30 dakika slayt gösterisiyle güzel ve umarım kalıcı projelerin tanıtımı ve proje hakkında halkla yapılan bireysel röportajlar izlendi. Sonuçta duyarlı halkımızın da projeye teşekkür anlamında düşüncelerini belirttiler.
Temennim böyle güzel davet ve toplantılarda zamanı biraz olsun tutulup üreticilerin çeşitli sorunları kısa kısa ve öz olarak dile getirilerek ilgili ve bilgili, tecrübeli, deneyimli, birikimli üstatların söyleşilerinden istifade etmeli diyor. Tekrar ayvalı ve ekibine çok teşekkür ediyorum.
Ayrıca yöremizin yetiştirdiği bağcılık ve cevizcilik dalında ulusalda ve uluslar arası duayenimiz çalışkan bir o kadar da dalında idealist. Hemşerim Profesör Hasan Çelik ve Profesör Menşure Hanımefendiye yöremiz halkı ve üreticileri adına şükranlarımı sunarım


Bu yazı 2331 defa okunmuştur.Yılmaz SAVAŞ Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Sadri Artunç Caddesi Trafiğe Kapatılsın Mı?

Evet
Hayır
Kararsızım