26-08-2017 Yılmaz SAVAŞ
Yılmaz SAVAŞ

Yılmaz SAVAŞ

DÜNYA MİRAS ŞEHRİ VE SAFRANBOLU KÜLTÜR TURİZM VAKFI

30 yıllık  Vakfımız .Kuruluş, Emekleme, ve ilerleme yılları olarak 3 aşamaya ayırırsak Kuran ve emekleme yıllarında Görev yapan mütevelli heyeti ve yönetimdeki  Arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Hakkın  Rahmetine kavuşan Safranbolu sevdalılarında mekanı cennet olsun. iyi ki kurmuşlar.Son 3 senede atılan sağlam temeller üzerinde hizmet ve eserler bırakıyor.bırakmaya devam edecek.Önümüzde 6 yıllık vizyon ve hedeflerini belirlemişler.

2023 cumhuriyetimizin kuruluş  100 cü yılına kadar 17 maddede yapılacak hizmet ve eserlerini toplamışlar.Heves ile sefk ile yola devam ediyorlar.Konuların hepsi birbirinden elzem.

ÖNCELİKLERİ

Otopark, tünel  1645_Şehir kırsal kesimlerin Birlikteliğin belirlenmesi.

OTOPARK Yapımı başladı. Umarım bayram olan sonra açılacak.Yaklaşık 200 araçlık inşallah yolun dar ve 2 ki ucunun viraj olması nedeniyle giriş çıkışta trafik gazası olup can ve mal kaybı olmaz.

TÜNEL yılbaşına hizmetle açılarak hem ülke insanlarımızın hem de dünya Turizminin gözler önüne serilerek medeniyetimizin  ne kadar öncü olduğu ve vakfımıza gelir getirmeye uzun yıllar devam eder.

ŞEHİR VE KIRSAL ALANI

Altarnatif  Turzim olarak hacılar obası sınırları içerisindeki yer altı yer üstü medeniyet zenginlikleri göz önüne çıkarılarak Hem çevre köylerin ekonomisi hem de turistin bir gece daha miras şehrimizde kalması ile pansiyon, otel,konakların, gelirleri yükselecek diye düşünüyorum.

CUZZAMLILAR YERİ DEDELER YANI temizliği Bakımı onarımı yapılarak hikayeleri ve Cüzzamlı  heykelleri ile zenginleştirilerek  o yıllardaki yaşantı objeleriyle maziyi hatırlatan gezi parkuru olarak turizme açılabilir  

MEKANLARIYLA  Birlikte bir çok iş bararan gelecekte ise vizyon düşünceleriyle şehrimize öncülük edecek olan vakıf Yöneticilerimize destek olalım onları motife edelim yanlarında olduklarımızı fark ettirelim. Varsa içimizde mütevelli heyyetilerinden Daha iyisini yapacak başaracak gelsin.Aday olsunlar.Kendilerini göstersinler. Biz onlara saygı duyarız.

BÖYLE BİR YÜREĞİMİZ YOKSA Köstek olamayalım sevk ve azimli çalışmalrını kırmayalım.Luzumsuz dedikodular.yapmayalım. Aldığım duyumlara göre Arslanlar kütüphanenin Altına yapılacak otoparktan vazgeçilmiş. Keşke yapılsaydıda geliri vakfımıza irad edilseydi iyi olmazmıydı. Şimdi otel vaziyette kalacak Kendi kendimizi engelliyoruz gibi geliyor bana. Yoksa hilton gardın. Çevresindeki Bahçeli evlerden  2-3 Adet Alarak ihtiyacı olan otoparkı en kısa zamanda müşterilerin hizmetine sunacaktır.Bu güç kendilerinde vardır. Amaç Vakfa gelir sağlamak için düşünülmüştür.Atıl  Kalışı  karşı çıkanlara hayırlı olsun.    


Bu yazı 6540 defa okunmuştur.Yılmaz SAVAŞ Diğer Yazıları
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Sadri Artunç Caddesi Trafiğe Kapatılsın Mı?

Evet
Hayır
Kararsızım