Bu haber :27/02/2020 17:44 Tarihinde Eklendi 1220 Kez Okundu

21. Belgesel Film Festivali Tarihi ; 23 – 26 EYLÜL

Bu sene 21. si düzenlenecek olan Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin, Safranbolu Belediye Başkanı ve Festival Komite Başkanı Elif Köse başkanlığında yapılan icra komitesi toplantısında tarihler belli oldu.

16.11.2019 tarihinde yapılan organizasyon komitesi toplantısı sonucu ana tema "Kültürel Miras ve Korumacılık", yan tema da "İpek yolu" olarak belirlenmişti. Belediye Toplantı Salonunda bugün gerçekleşen icra komitesi toplantısı neticesinde festivalin 23-26 Eylül tarihleri arasında yapılmasına karar verildi.

Yaklaşık 3 saat fikir alışverişi yapılarak karar alınan toplantı sonucu açıklama yapan Başkan Köse;

"21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin çalışmalarına aralıksız olarak devam etmekteyiz. Bugün festival icra komitesi ile yaptığımız toplantıda, festivalimizi 23-26 Eylül tarihleri arasında 4 gün olarak yapılmasını planladık. Amacımız bir dünya markası olan kentimizde, kültürden sanata her anlamda güçlü, halkımızın da katılım sağlayacağı, çok daha dolu ve nitelikli bir festivali hep birlikte gerçekleştirmektir." dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Festival detaylarının en kısa sürede web sitemiz ve sosyal medya kanallarımızdan paylaşılacaktır.” denildi.