Bu haber :07/09/2021 14:13 Tarihinde Eklendi 252 Kez Okundu

Finalist ve Sergilenmeler Belli Oldu

  1. si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında, finale kalanlar ve sergilenmeler belli oldu.

Birbirinden güzel eserlerin arasında seçim yapılan yarışmanın ödül töreni ise, 18 Eylül 2021 Cumartesi günü olacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Alanında ilk ve tek olan festivalimiz, kısa bir süre sonra start alacak. İnanıyorum ki tüm kesimlerin ilgisini çekecek birbirinden güzel programlarda, Safranbolulu hemşehrilerimizle birlikte 3 günlük süreçte; hem bir şeyler öğrenerek, bilgi birikimimize yenilerini dahil edeceğiz hem de eğlenerek yaşayacağız.

Jüri üyelerimizin seçmeleri yaparken nasıl zorlandığını gördüm. Onlara emekleri için teşekkür ediyorum. Her biri diğerinden değerli eserler arasından seçilen eserlerin sahiplerini de kutluyorum.” dedi.

Buna göre, 3 eserle Bahadır Sansarcı, 2 eserle Aygül Harmancı, Hamed Asgharzadeh Marghmaleki, Deniz Kalaycı, İsmail Serhat Şahin, Levent Ateş, Gökalp Bilici ve birer eserle Ali Aydın, Ali Konak, Ali Mermertaş, Barış Topdemir, Bülent Suberk, Hakan Yaralı, Hossein Javadzadeh, İsa Cıda, Murat İlhan, Mehmet Aslan, Musa Talaşlı, Mustafa Cebecioğlu, Recep Balkaya ve Salih Kuş finalde yarışacak.

Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonunda dereceye girecek fotoğraflara ödülleri, 18 Eylül'de düzenlenecek törenle verilecek.