Bu haber :05/10/2021 14:07 Tarihinde Eklendi 161 Kez Okundu

ÖĞRENCİLER CAN DOSTLARIYLA BULUŞTU

       4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde, minik öğrenciler Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki can dostlarla buluştu.

     Doğa Koruma ve Milli Parklar Karabük Şube Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen etkinliğe; İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı personeli, Doğa Koruma ve Milli Parklar Karabük Şube Müdürlüğü'ne bağlı mühendisler ve Altın Safran İlkokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

      Etkinlikte öğrencilerle barınak çalışmaları ve sokak hayvanlarına nasıl davranılması gerektiği anlatılarak, onların da sevgiye ihtiyacının olduğu vurgulandı.

     Etkinlik, konukların ve minik öğrencilerin barınakta misafir edilen can dostlarla buluşması ile son buldu.

       Etkinlik ile ilgili konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Hayvanları tıpkı insanlar gibi bir topluluk olarak kabul eden, merhametten nasibi olmayanın hayırdan da nasibi olmayacağını bilen ve yaratılanı yaratandan dolayı seven bir medeniyetin mensupları olarak sahip olduğumuz bu insani ve evrensel değerleri geleceğimiz olan çocuklarımıza da aktarmak sorumluluğumuzun bir gereğidir. Bu amaçla Dünya Hayvanları Koruma Gününde öğrencilerimizi can dostları ile buluşturduk. Bu ve benzeri etkinliklerle öğrencilerimize dünyanın sadece bize ait olmadığını, çevremizde birlikte yaşadığımız birçok varlık bulunduğunu hatırlatarak hayvanlara karşı sevgi ve merhamet duygusunu onların minik yüreklerine yerleştirmeyi amaçlıyor ve bu tür etkinlikleri eğitimin önemli bir parçası olarak görüyoruz. Bu güzel ve anlamlı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere Safranbolu eğitim ailesi adına teşekkür ediyorum. dedi.