Bu haber :10/06/2022 17:55 Tarihinde Eklendi 233 Kez Okundu

ŞAHİN, "ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI’NDA KİMİN GENEL BAŞKAN OLACAĞINA DELEGELER KARAR VERİR’’

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmencinin kendisini ziyaretinde çekilen ve bazı basın organlarında yayımlanan fotoğraf ile ilgili açıklama yaptı.

Şahin, yaptığı açıklamada, sendikanın 16-17 Temmuz’da yapılacak genel kurulda yeniden başkanlığa aday olan Değirmenci’nin kendisini ziyarete geldiğini, daha öncede yine genel başkanlığa aday olan Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel ve Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz’ın da kendisini ziyaret ettiğini söyledi.

Ziyaret sırasında çekilen fotoğrafın bir yerde yayınlansın diye çekinmediklerini aktaran Şahin, “Dolayısı ile bana sendikadan her arkadaş gelir. Şimdi Yunus Değirmenci ile fotoğraf yayınlanınca değişik yorumlara yol açmış Karabük’te. Sanki benim Yunus Değirmenci ve ekibini yapacakları kongrede destekliyormuşum gibi bir izlenim çıkartmaya çalışıyorlar.” diye konuştu.

“KİMİN GENEL BAŞKAN OLACAĞINA DELEGELERİ KARAR VERİR”

Kendisi için Özçelik-İş Sendikası’nın tüzel kişiliğinin önemli olduğunun altını çizen Şahin, şöyle devam etti: “Benim için Özçelik-İş Sendikası’nın tüzel kişiliğidir önemli olan. Özçelik-İş Sendikası güçlü olsun, daha çok insana, üyeye hizmet etsin, Türkiye ekonomisine katkı sağlasın düşüncesi ile ben Özçelik-İş Sendikası’nı desteklerim. Zaten Recep ve Yunus bey aynı yönetimde idiler, yönetim kurulu arkadaşıydılar. Yunus benim için neyse Recep’te odur. Benim birini diğerine tercih etmem söz konusu değil. Kimin genel başkan olacağına delegeleri karar verir. Kimi seçerlerse o bizim başkanımızdır.”

“SEÇİLDİKTEN SONRADA TEBRİK EDER BAŞARILAR DİLERİZ.”

Kimi desteklediği ile ilgili çeşitli yorumların yapıldığını belirten Şahin, “Benim için önemli olan Özçelik-İş Sendikası’nın tüzel kişiliğinin başarılı bir şekilde devam etmesidir. Kimin genel başkan olacağına delegeler karar verir. Kim seçilirse o bizim başkanımızdır. Seçildikten sonrada tebrik eder başarılar dileriz.” ifadelerine yer verdi.