Bu Yazı :24/03/2020 11:05 Tarihinde Eklendi 2895 Kez Okundu

KORKU...

Üzerinde yaşadığımız gezegen,yaşlı ve yorgun...yaşlı ve yorgun derken,ekseninde ve güneş çevresinde devinimini tatamlıyor,ama üzerinde yaşayan canlılar açısından,bundan böyle hiçbir şey iç açıcı görünmüyor. Gezegenin en büyük sorunu 'insan' denilen canlıyı neden icat ettiğidir.
 
Adem ve Havva, yok efendim Nuh Tufanı efsaneleri ile bu günlere gelirken,bilimi ters yüz edip,akıl ve mantığı yok ederken,zamanı hoyaratça harcamanın acısıdır tüm bunlar.Ozon tabakası ve canlılara hayak veren değerin kalınlığı 100 km.dir ve bu 100 km.nin dışında hayat diye bir şey yoktur.Dolasıyla 'Ozon Tabakası'nın delinmesinin üzerinden 40 yıl gibi bir zaman geçti.Ne tedbiri alındı?Hiçbir şey çünkü para ve hırs sınır tanımıyordu.Şimdi ise paralı parasız aynı geminin içinde, yürüdüğümüz yolun bizlere nereye getirceğinin hasabını yapmaktayız.Çünkü artık zaman olgu değil,büyük bir kirliliğin içine düşmüş bir oluşum sadece...
 
Biz insanoğlu bundan böyle,şımaraklığı bir kenara bırakıp,umutların tükendiği bir anda,yalnızlaşma girdabına girmiş bulunuyoruz.Bir sanat emekçisi olarak,hayıflanmıyorum.Nedeni sürekli beni bir kenra iten yalnızlığın içinde yaşadım,64 yıldır. Oysa bu yalnızlığımı kitaplar,gazeteler ve dergiler oluştuturken, teknoloji insanlara yeni bir dünya sunmuşcasına devreye girdi ve insanları bir mıknatıs gibi kendine çekerken, Ozon Tabakasının delinmesi, başta Afrika kıtası olmak üzere,insanlığın başta su kaynakları olmak üzere,yaşama dair tüm geleceğini ipotek altına aldı,ama bunun farkına hiç kimse anlamadı. Hatta hemen hemen her ülkede,neredeyse binleri bulan su firmaları devreye girereken, su kaynaklarının Afrika'dan başlayıp,başta ülkemiz Türkeiye olmak üzere kurumasına hiç kimse dikkat dahi etmedi.Oysa ben 1980 yıllarında,Afrika'lı bir çocuğun,boş musuluğu nasıl emdiğini resmetmiştim.Karabük Valimiz Nafit Kayalı bu resmi gördüğünde,boş musluk değil mi demişti.Nereden anladınız sorusuna,çünkü musluk sonuna kadar açık demişti.Dolasıyla tüm bunları resmederken,bana gülüp geçenlerin çok olduğunu fark ettim. Gülenlere 'Sanat' bir yerlere asılan süs eşyası değildir yanatını verdim.
 
Yazımı yazdığım bir gün akşamı,Sağlık Bakanı açıklama yapıyor.Şu ana kadar ölüm sayımız 30,sabah haberleri dinlediğimde,bu 30 kişeye 7 kişi daha eklendiğini öğreniyorum,ama artık korkunun ecele faydası yok.Bundan sonra zamanı kıstlanmış olarak yaşamaya alışacağız.